Поради логопеда

26.Лют.2021

Гіперактивний розлад з дефіцитом уваги (ГРДУ) – це поліморфний клінічний синдром, основними проявами якого є порушення здатності дитини контролювати та регулювати свою поведінку, що характеризується моторною гіперактивністю, імпульсивністю, невмінням зосереджуватись.     Хоча поведінкові проблеми гіперактивної дитини проявляються з перших років життя, часто ще до досягнення старшого дошкільного або молодшого шкільного віку, їх сприймають як особливості … Продовжити читання “Мовлення гіперактивних дітей”

Детальніше
13.Кві.2020

      Коли вперше можна помітити, що ваша дитина – лівша? Правопівкульну орієнтацію помітно відразу після народження дитини. Найпершу пробу, яку можна провести батькам новонародженого на визначення домінуючої півкулі (доцільно, якщо в родині є ліворукі) – покласти немовля на живіт та спостерігати за його положенням. Правші повертають голову праворуч. Лівші, зазвичай, повертають голову ліворуч або не віддають перевагу … Продовжити читання “Ліворука дитина: що треба знати під час роботи з шульгою?”

Детальніше
13.Кві.2020

Чи завжди ми звертаємо увагу на те, як говорять наші діти? Найчастіше покладаємося на час — мовляв, підросте і навчаться. Але дефекти мовлення сьогодні є великою проблемою з тяжкими наслідками. Останнім часом спостерігається значне збільшення кількості дошкільників із порушеннями як загального психофізичного, так і мовленнєвого розвитку. Офіційна статистика на Україні констатує збільшення кількості дітей, кожна … Продовжити читання “Розвинуте мовлення – запорука успішного навчання в школі”

Детальніше
09.Бер.2018

Коли слід звернутися до логопеда? Якщо у дитини не з’явилося мовлення до 2-х років або якщо активний словник налічує менше 10-ти слів. Якщо у дитини спостерігається порушення складової структури або звуконаповнюваності слова: пропуски, заміни, перестановки складів або звуків у словах: СОБАКА – АБАКА, САМОКАТ – МАСОКАТ, АКВАРІУМ – АРІУМ. Якщо мовлення дитини розвивалося у нормі, … Продовжити читання “Коли слід звернутися до логопеда?”

Детальніше
error: Content is protected !!