Практичний психолог

21.Бер.2022

Коли під рукою нема олівців, Lego та планшету. А є лише мама, яка хоче відволіктися від новин і думок, і дитина 3-6 років, яка нудьгує без своїх іграшок та друзів. І зчитує мамин стан. Тоді можемо грати у таке: 1. Що спільного? Наше завдання – по черзі називати, що спільного у двох предметах. Наприклад: «Що … Продовжити читання “Граємось з дітьми у сховищі або в дорозі…”

Детальніше
18.Бер.2022

Обов’язково підбадьорюйте дитину. Наразі діти найбільше потребують емоційної підтримки дорослих. Щоб намагатись уникнути негативних емоційних станів, використовуйте висловлювання-підбадьорювання. У таких висловлюваннях підтримуйте дитину словами: «Разом ми переживемо цей складний час і повернемося додому» Не бійтеся висловлюйте згоду. Сконцентруйте увагу дитини на буденних, звичайних справах і при цьому формуйте в неї впевненість у правильності власних дій. … Продовжити читання “Поради для батьків: «Як підтримати дитину в складній ситуації»”

Детальніше
16.Бер.2022

Проводьте алегорії з улюбленими казками. Коли збираєте дитину в укриття, поясніть, що кожен герой казок проходить випробовування на сміливість та можливість витримати щось неприємне. Пригадайте улюблені казки вашої дитини та  які там були випробовування.  Це допоможе малечі зрозуміти не унікальність ситуації, допоможе запустити механізми адаптації. Вигадуйте нових фантастичних персонажів. Звісно, під землею у підвалах та … Продовжити читання “Як вберегти психічне здоров’я дітей під час воєнного стану”

Детальніше
16.Бер.2022

Зараз головне – не панікувати і підтримувати близьких, особливо найвразливіших – дітей.   Як говорити з дітьми? “Коли говорите – зберігайте спокій. Нехай з дитиною говорить та людина, яка найбільш спокійна. Варто сказати, що ви відповідально ставитесь до ситуації і зробите все, щоби захистити себе і їх. Армія на варті! Ми готові до відсічі!”. Дорослий має демонструвати … Продовжити читання “Без паніки: як заспокоїти дитину”

Детальніше
11.Лют.2022

Психолог Світлана Ройз разом з командою підготували посібник «Супергерої безпеки», у якому містяться рекомендації для батьків, як підготувати дітей до можливих надзвичайних ситуацій. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook. За її словами, з дітьми важливо говорити про надзвичайні ситуації зокрема для того, щоб інформація, яку вони можуть отримати під час самої надзвичайної ситуації, не … Продовжити читання “Посібник з рекомендаціями для батьків «Супергерої безпеки»”

Детальніше
error: Content is protected !!